Forgyldt indretning i form af prinsessekroner og guldstriber.
11 kaffekopper, højde 7 cm.
12 kaffeskåle, diameter 12,6 cm.
9 tallerkener, diameter 18 cm.
1 flødekande, højde 8 cm.
1 sukkerskål, højde 9,5 cm 1 kaffekande, højde 27 cm.
Fremstår med mindre Brugsslitage, kaffekande med en overfladisk revnelinje i glasuren.
11 kaffekopper, højde 7 cm.
1 flødekande, højde 8 cm.