UNBEKANNTER KÜNSTLER. Fødebyen, olie på lærred, indrammet, signeret og dateret (19)74.
497123. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Fødebyen, olie på lærred, indrammet, signeret og dateret (19)74.
En landsby med indfødte i junglen er vist i iriserende grønt og orange. Folket symboliserer livet i denne landsby i harmoni med naturen og dyrene.
Dimensioner: 30" x 42".
Dimensioner: 30" x 42".