SERVERINGSBESTIK, 5 stk, sølv, Persson Ur- & Guldsmedeforretning, Haparanda, 1950'erne. Vægt 160 gram.

497033. SERVERINGSBESTIK, 5 stk, sølv, Persson Ur- & Guldsmedeforretning, Haparanda, 1950'erne. Vægt 160 gram.

Stemplet. Kagespatel, serveringsske, mokkaske og 2 sukkertang. Indgraveret dekoration i form af samer og rensdyr, skebladet med indvendig forgyldning. Længde 16,3 cm Længde 10 - 21,8 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 545