LAMPER, tin, Art deco, første halvdel af det 20. århundrede.

496803. LAMPER, tin, Art deco, første halvdel af det 20. århundrede.

Lamper med holder til et stearinlys hver, dekoration af en nøgen kvinde, højde 28 cm.

Brugsslitage, højt blyindhold.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besøg: 1.085