UNBEKANNTER KÜNSTLER. Czar Nicholas II (1868-1917) farvelitografi signeret J. Lapina.

496049. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Czar Nicholas II (1868-1917) farvelitografi signeret J. Lapina.

Czar Nicholas II (1868-1817) farvelitografi på papir i uniform med medaljer og pelskrave foran en grønlig-brun baggrund, signeret øverst til venstre og indskrevet på kyrillisk og fransk i nederste kant af billedet. Trykt hos J. Lapina omkring 1912. Højde 71cm Bredde 49cm.

I god stand med en lille flænge øverst i venstre kant.

Få foretaget en gratis vurdering!

Deutsch Auctioneers
Antal besøg: 837