UNBEKANNTER KÜNSTLER. Czar Nicholas II (1868-1917) farvelitografi signeret J. Lapina.
496049. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Czar Nicholas II (1868-1917) farvelitografi signeret J. Lapina.
Czar Nicholas II (1868-1817) farvelitografi på papir i uniform med medaljer og pelskrave foran en grønlig-brun baggrund, signeret øverst til venstre og indskrevet på kyrillisk og fransk i nederste kant af billedet. Trykt hos J. Lapina omkring 1912. Højde 71cm Bredde 49cm.
I god stand med en lille flænge øverst i venstre kant.