JOAN MIRO. EFTER. "Oiseau-Ucecello". farvelitografi.
495980. JOAN MIRO. EFTER. "Oiseau-Ucecello". farvelitografi.
Joan Miro (20/04/1893 Barcelona - 25/12/1983 Palma de Mallorca); Farvelitografi på øseret papir med silkepapirbeskyttelse, signeret nederst til højre i trykket, indskrevet på bagsiden, uindrammet. mål ca. Ark 51,5x37cm.