JOAN MIRO. EFTER. "Oiseau-Ucecello". farvelitografi.

495980. JOAN MIRO. EFTER. "Oiseau-Ucecello". farvelitografi.

Joan Miro (20/04/1893 Barcelona - 25/12/1983 Palma de Mallorca); Farvelitografi på øseret papir med silkepapirbeskyttelse, signeret nederst til højre i trykket, indskrevet på bagsiden, uindrammet. mål ca. Ark 51,5x37cm.

God stand.

Få foretaget en gratis vurdering!

God stand.

HannoVerum
Antal besøg: 565