DESK, Karl-Johan, midten af 1800-tallet.

495904. DESK, Karl-Johan, midten af 1800-tallet.

Delelig. Fineret med masur birk. Sortfarvet skive. Tre skuffer i rammen. Hurtsar med låger og underliggende hylder. Længde 94. Bredde 38. Højde 81 cm.

Have på. Ridser og mærker. Tørre revner. Finer skader. Senere sortfarvet skive.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 986