495456. Kommode, Gustaviansk stil "Hauptkopia", midten af det 20. århundrede.
Rød stenplade. Intarsia i forskellige træsorter, motiv af en fløjtespillende engel.
Længde 92,5 cm.
Bredde ca 50,5 cm.
Højde 80 cm.
Pletter, mindre brugsspor.
Nøgle/nøgler findes