SPISEBORD, Formentlig Carl Malmsten, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, første halvdel af det 20. århundrede.

494882. SPISEBORD, Formentlig Carl Malmsten, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, første halvdel af det 20. århundrede.

Fineret med limet birk. Udskåret indretning. Koblet benstilling. Længde 132. Bredde 105. Højde 76 cm.

Have på. Ridser og mærker. Afvisning af ben. Der mangler belastninger. Lidt plettet skive.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 534