494784. SKAB, art deco, Tabergs Möbler, 1920'erne/30'erne.
Fineret med limet birk. Udskåret indretning. To låger med hylder bagved. To skuffer under låger. Længde 131. Bredde 52. Højde 128 cm.
Have på. Ridser og mærker. En senere hylde og en hylde mangler. Der mangler et nøglehulsbeslag. Nogle finertab.
Nøgle/nøgler findes