SMÖRKYRKA, træ, almue, mærket og dateret 1795.

494766. SMÖRKYRKA, træ, almue, mærket og dateret 1795.

Rigt skåret dekoration med solsymboler, dyr og mønstre og mærket "ANO 1795, ABDEPRKH".
Bredde ca 14,5 x 14,5 cm, højde 19,5.

Brug og aldersrelateret slid.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brug og aldersrelateret slid.

Antal besøg: 2.060