TEGLEPLADE, Birk/Egefineret, Triva, NKs Verkstäder Nyköping, midten af det 20. århundrede.

494702. TEGLEPLADE, Birk/Egefineret, Triva, NKs Verkstäder Nyköping, midten af det 20. århundrede.

Birk/Egefineret med ben af egetræ. Længde 60, bredde 42, højde 29 cm. Tallerkenmærket, Triva, NK's værksteder Nyköping, Made in Sweden.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 1.267