2 SWART SKOV UR. Ugleformet trækasse.

494379. 2 SWART SKOV UR. Ugleformet trækasse.

Håndskåret sag, mekanisk bevægelse af øjnene, dateret til omkring 1950. Mål hver ca. 22x13x9 cm.

Uden vægte og pendul. Ingen garanti for funktion.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 514