494124. BORD, SVINEVATTER OG LINDDUG, 1800-tallet.
Bord, 1800-tallet, højde 76, diameter 47 cm.
Grisevogter, 1800-tallet, højde 70 cm.
Hørklæde, diameter 115 cm.
Bord med mærker, pletter og mindre skader.
Grisevogter med Brugsslitage.
Hørklæde, mindre brugsspor.