SYBORD, Karl-Johanstil, første halvdel af det 20. århundrede.

493701. SYBORD, Karl-Johanstil, første halvdel af det 20. århundrede.

Fineret med birk. Delvis mørklagt indretning. Ben i form af en lyre. En kasse i en ramme. Længde 52. Bredde 35. Højde 66 cm.

Brugsslitage. Mindre tørrevner. Noget falmet skive stedvis.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 427