POOLBORD, sidste fjerdedel af det 20. århundrede.

493386. POOLBORD, sidste fjerdedel af det 20. århundrede.

6 køer, hvoraf to er klippet, køstand, rive, bolde og resultattavle. Ramme i krydsfiner, spilleplads beklædt med grøn filt. Aftagelige ben. Ydermål, længde 234, bredde 129, højde 83 cm.

Brugsslitage. Noget simple benspænder, bør justeres. En fod løs.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.144