SKOLEKORT, to, midten af det 20. århundrede.

493207. SKOLEKORT, to, midten af det 20. århundrede.

"Bibelens Länder", AB Kartlitografen Bengtsons litogr. AB, Stockholm, 1943.

Total højde 122 cm.
Samlet længde 186 cm.

"Nordlig grundfjeld", Generalstabs Litografiske Institut, Stockholm, 1952.

Total højde 75 cm.
Samlet længde 107 cm.

"Bibelens lande" kraftigt slid, huller og flænger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Total højde 122 cm.
Samlet længde 186 cm.

Total højde 75 cm.
Samlet længde 107 cm.

Antal besøg: 544