492851. SKAB, eg, art nouveau, Carlsson & Reicke møbelforretning, Stockholm, første halvdel af det 20. århundrede.
3 hylder bagved, 2 skuffer under. Medfølger lange fødder med en højde på 15 cm.
Længde 126, bredde 54, højde 198 cm.
Brugsslitage, mindre mærker og 2 mindre stød. En på højre låge langs bunden og en på venstre side højt oppe på kanten.
Nøgle/nøgler findes