492437. SKAB, eg, "Calmare nøgle", Carl Malmsten, anden halvdel af det 20. århundrede.
Fineret i eg. Bund og top med par døre. Indvendigt hylde bagtil. To skuffer. Længde 116, bredde 45, højde 174.
På den ene kortside af overskabene er der tre borehuller og tab af finer, ellers mindre slid, producentens mærkning mangler.
Nøgle/nøgler findes