Taburet, gustaviansk stil, slutningen af 1800-tallet.

492274. Taburet, gustaviansk stil, slutningen af 1800-tallet.

Malet og bronzeret. Udskåret indretning. Fast polstret sæde. Diameter ca 49 cm. Højde ca 45 cm.

Farveblegning, stødmærker, vakkelvorn, senere maling, brugs-/aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 457