492037. LYS, 4 stk. Messing, delvist skibslysestager, 20. århundrede.
2 skibs lysestager, højde 18 cm Nat lysestage med en højde på 7,5 cm Stumpstick, til stearinlys med en diameter på 1 cm, højde 20 cm.
Glaskoppen med små afslag langs overmunden, ellers Overfladeslitage.