5 kobbergenstande højde mellem 8 og 24 cm.
Blikkandelaber højde 35,5 cm.
Smedet lysestage med træfigurer, højde 18 cm.
Udskåret trækasse længde 20 cm.
Udskåret træfigur signeret "LJ" højde 12,5 cm.
8 orientalske skåle diameter 6,5 cm.
2 orientalske skåle diameter 18 og 25 cm.
Orientalsk vase højde 12 cm.
Kantstødt og revner på skåle og vase, kobberting med buler, beskadiget sko på figur.
Blikkandelaber højde 35,5 cm.
Orientalsk vase højde 12 cm.