GULV, "Ångermanlandsbrud", urskive mærket Mora, 1800-tallet.

490986. GULV, "Ångermanlandsbrud", urskive mærket Mora, 1800-tallet.

Malet, rigt skåret dekoration, højde ca. 257 cm.

Slitage, revner, krone med skader. Lod, pendul. Pendel, 2 dele. Revne i spejlglas. Renoveret og suppleret.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 2.484