SKAB, art deco, W. Lundkvist, Eslöv, dateret 1937.

490486. SKAB, art deco, W. Lundkvist, Eslöv, dateret 1937.

Fineret med bundet birk og el. Udskåret indretning. Et par låger med underliggende hylder. Koblet benstilling. Længde 133. Bredde 52. Højde 156 cm.

Have på. Tørre revner og finerskader. Et dekorativt element noget løst. Knækkede diske.

Nøgle/nøgler findes

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgle/nøgler findes

Antal besøg: 602