490329. SKAB, art deco, 1920'erne/30'erne.
Fineret med eg. Indretning af intarsia. To låger med hylder bagved. To skuffer under lågepar. Længde 151. Bredde 54. Højde 170 cm.
Have på. Mindre tørrevner og finerskader. Der mangler nøgler til kasserne.
Nøgle/nøgler findes