SVINEVATTER, almindelig mand, 1700-/1800-tallet.

489996. SVINEVATTER, almindelig mand, 1700-/1800-tallet.

Tilskåret, delvis gennembrudt dekoration. To skuffer.

Længde 60 cm. Bredde 28 cm. Højde 72 cm.

Farvespor. Aldersrelateret Brugsslitage. Senere spejlglas.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.959