SPISESTUESMØBLER, 7 stk., Ulferts, Tibro, anden halvdel af 1900-tallet.

489727. SPISESTUESMØBLER, 7 stk., Ulferts, Tibro, anden halvdel af 1900-tallet.

Fineret med teaktræ. Gennembrudt ryg, solidt polstret sæde. To ekstra brædder på hver 50 cm. Mærket med etiket. Bordlængde 150. Bredde 100. Højde 73 cm.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Polstring med brugsspor og enkelte pletter. Lidt plettet skive.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 696