VAS, glas, Lars Kjellander, eget graveratelier i Vetlanda. Underskrevet. 1920'erne.

489695. VAS, glas, Lars Kjellander, eget graveratelier i Vetlanda. Underskrevet. 1920'erne.

Klart glas. Trompet formet. Graveret dekoration af nøgen kvindefigur med slør og kant. Signeret Kjellander. Højde ca 29 cm.

Brugsslitage. Uvæsentligt Kantstødt på siden.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.071