LÅSEæSKE, porcelæn og poleret metal, L. Bernardaud & Co, signeret, Limoges, Frankrig, ca. 1900.
489352. LÅSEæSKE, porcelæn og poleret metal, L. Bernardaud & Co, signeret, Limoges, Frankrig, ca. 1900.
Håndmalet dekoration i form af blomster og poleret metal i form af festoner, båndfletninger og akantusblade. Præget, forgyldt dekorativ tallerken med Amor på låget. Diameter 13 cm, højde 8 cm.