489316. FLOT NYMPHENBURG KAFFESERVICE TIL 6 PERSONER.
Nymphenburg kaffeservice, 22 stk til 6 personer. Porcelæn med fint maleri med gyldne buketter og blå knopper. Bakke 24 kt forgyldt af Braucke & Berkenhoff Iserlohn. Design af Franz Anton Bustelli. Rigtig god stand, delvist minimalt slidt. Grønne manufakturmærker, enkelte med blindstempler og forgyldningsmærker, underkop med formnummer 134 3. 20 århundrede bakke ca. 35 x 25 cm, kande H ca. 22 cm.