BORDLAMPE, anden halvdel af det 20. århundrede.

488791. BORDLAMPE, anden halvdel af det 20. århundrede.

Stel af bejdset hårdttræ. Skærm dækket med "Vegetable Tree" designet af Josef Frank for Svenskt Tenn. Samlet højde ca 56 cm.

Ikke funktionstestet. Skærm lidt snavset. Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 444