488411. FRIEDRICH SCHRÖDER SONNENSTERN. "Kakelinchen". Pastel, signeret og dateret 1958.
Mål indvendig passepartout 71,5 x 49,5 cm - Information om Friedrich Schröder Sonnenstern: https://en.wikipedia.org/wiki/Friedrich_Schröder_Sonnenstern.