488270. KAFFESERIE, 15 dele, porcelæn, Art Deco, ALP Lidköping, første halvdel af det 20. århundrede.
Seks kaffekopper med underkopper, seks tallerkner, sukkerskål, flødekande og kaffekande. Højden på kopperne ca 5,5. Diameteren på pladerne ca 17 cm.
Mindre Brugsslitage.