SPISESTÆT, 82 dele, porcelæn, "Hawtorn", Gustavsberg.

488232. SPISESTÆT, 82 dele, porcelæn, "Hawtorn", Gustavsberg.

21 middagstallerkener, diameter ca 27 cm.
12 dybe tallerkener, diameter ca 27 cm.
12 indgangsplader, diameter ca 24 cm.
10 desserttallerkener, diameter ca 19 cm.
16 tallerkener i tre størrelser, diameter ca 12, 15 og 17 cm.
3 opbevaringsfade, længde ca 28-32 cm.
4 skåle i to modeller, længde ca 23 cm.
1 sauceskål, længde ca 25 cm.
2 terriner, længde ca 30 cm.
1 suppeterrin, længde ca 29 cm.

Brugsslitage. Kantstødt forekommer på flere dele. Krackelyr og misfarvninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

1 sauceskål, længde ca 25 cm.
2 terriner, længde ca 30 cm.

Antal besøg: 4.860