MESSING OBJEKTER, 6 stk, inkl. Gusums Mølle og Gusum, 1900-tallet.

487647. MESSING OBJEKTER, 6 stk, inkl. Gusums Mølle og Gusum, 1900-tallet.

To stødermortere, to lyseslukkere, salt- og peberbøsser og en kulkasse i miniature. Kulkassen og en morter stemplet "Gusums Bruk". En mørtel stemplet "Gusum". Mørtlernes højde er ca 5,5-8 cm.

Overfladeslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Overfladeslitage.

Antal besøg: 1.023