SERVERINGSKANDE, messing, Gusums Mølle, 1800-tallet.

487635. SERVERINGSKANDE, messing, Gusums Mølle, 1800-tallet.

Låg kronet af urne. Håndtag af drejet træ. Stemplet "Gusums Bruk 1,3 L". Højde ca 21 cm.

Overfladeslitage. Indvendig støbning med skader. Indvendigt let plettet metal.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 705