STOLE, et par, eg, barokstil, 18/1900-tallet.

487461. STOLE, et par, eg, barokstil, 18/1900-tallet.

Rigt skåret dekoration i ryggen, Fast polstret sæde, gyldent læder.
Ryghøjde ca 126 cm.
Sædehøjde ca 49 cm.

Indretning i træ, nederste del af en stol løs, senere tapetsering, brugs/aldersslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ryghøjde ca 126 cm.
Sædehøjde ca 49 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besøg: 565