487099. KARL LINDBERG. vase, glas, art nouveau, Kosta, monogram signeret, begyndelsen af det 20. århundrede.
Udhæng med ætset dekoration af mælkebøtter i grøn mod mat farveløs baggrund. Signeret "Kosta KL 167". Højde ca 9 cm.
Et par Kantstødt på næsepartiet.