486472. Sæt , 8 dele, inklusive Studio Åhus.
Vase i lilla glasmasse, højde 27 cm. Mærket Studio Åhus Sverige 1989 MD-A2 VS Æg i grøn glasmasse, højde 15 cm. Signeret Arthur Zirnsack Studio Åhus 1983.
Æble, æg og globus alle mærket Studio Åhus og dateret 1985, højde ca 8,5 cm.
Ur med klap, Studio Åhus 1989, højde 14 cm To mindre glasobjekter højde 6 og 7 cm.