486426. TÆPPE, facadelagen, "Prisma" Anne-Marie Boberg, 242 x 165 cm, monogram signeret AMB.
Geometrisk mønster i beige, hvid og blå farvesammensætning. Rhomboid centermedaljon Længde 242 cm, bredde 165 cm.
Signeret AMB.
Defekt hjørne, frynser med kraftigt slid/mangler. Pletter, snavset.