486118. ARKIVSKAB, Åtvidaberg tømrerfabrik. Første halvdel af det 20. århundrede.
Eg, 15 skuffer, etiket med blikplade.Længde 48,5 cm, bredde 50 cm, højde 190 cm.
Brugsslitage, ridser. Den blinde noget træg. Der mangler et stykke af soklen. Lås mangler.