PARK SOFA, støbejern og træ, omkring århundredeskiftet 18/1900.

486068. PARK SOFA, støbejern og træ, omkring århundredeskiftet 18/1900.

Gavle med gennembrudt dekoration, sæde og ryg af runde træpinde. Længde 194 cm, bredde 75 cm, højde 86 cm.

Senere malet, brugs- og aldersrelateret slitage, stænger med revner, løse i fastgørelsen på træstængerne i den ene side, skal stabiliseres.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.319