KYST OG SPØRG, almue, 1800-tallet.

485471. KYST OG SPØRG, almue, 1800-tallet.

Blandt andet en krydderiæske. En kiste med skåret dekoration på låg og en med et omega-tegn på låg.
Længde 24 - 8 cm.

Slitage og mindre skader.

Få foretaget en gratis vurdering!

Længde 24 - 8 cm.

Slitage og mindre skader.

Antal besøg: 925