GLASSERVICE, 32 dele, forgyldte dele, 20. århundrede.

485130. GLASSERVICE, 32 dele, forgyldte dele, 20. århundrede.

6 vinglas til fods, højde 18,5 cm.
12 glas på fod, højde 13 cm.
10 glas på fod, højde 9 cm.
2 seltzerglas, højde 7 cm.
1 skål på fod, højde 11 cm, diameter 12 cm.
1 skål, højde 7 cm, diameter 15 cm, Kantstødt på kanten.

1 skål har et Kantstødt i kanten.

Få foretaget en gratis vurdering!

12 glas på fod, højde 13 cm.
10 glas på fod, højde 9 cm.
2 seltzerglas, højde 7 cm.

Leiflers Auktionshus
Antal besøg: 486