STOLE, 4 stk., Formentlig Carl Malmsten, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, første halvdel af 1900-tallet.

484985. STOLE, 4 stk., Formentlig Carl Malmsten, Svenska Möbelfabrikerna, Bodafors, første halvdel af 1900-tallet.

Bonad birk. Åben ryg med balusterbakke, løst polstret sæde. Mærket med plakette.

Have på. Ridser og mærker. Polstring med brugsspor og enkelte pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 780