SPISESTUESMØBLER, 5 stk., gustaviansk stil, 20. århundrede.

484738. SPISESTUESMØBLER, 5 stk., gustaviansk stil, 20. århundrede.

Bord og 4 stole. Fineret med mahogni.
Stole med gennembrudt ryg. Løst polstret sæde, beige stofbetræk. Højde 93 cm, sædehøjde 46 cm.
Bordet med riflede ben. Højde 74 cm, diameter 110 cm. Totallængde med indsatsbrædder 206 cm.
2 indsatsskiver á 48 cm medfølger.

Brugstilstand. Rapport. Mindre slitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 504