484454. BERNHARD KÜHLEWEIN. Efterårssol på Sild.
Bernhard Kühlewein (1938 München - arbejdede der); Olie på panel, datering 2. Halvdelen af det 20. århundrede, signeret nederst til højre, indskrevet og nummereret 125 på bagsiden, gylden ramme. mål ca. Ramme 57 x 47 cm, maleri 45 x 35 cm.