484400. YDERFOER, 9 stk, fajance, Petrus Regout & Co, Maastricht, Holland, midten af det 20. århundrede.
Mærket Petrus Regout & Co, Maastricht, Made in Holland, Delfts. Dekoration af blomster i blåt.
Højde 9,5 - 14,5 cm.
Diameter 11,5, 13,5, 17,5 cm.
Brugsslitage, ikke anmeldt.