BRUDEKISTE, almindelig mand, maleri og KPD og datering 1797.

484251. BRUDEKISTE, almindelig mand, maleri og KPD og datering 1797.

Lige form. Malet blomsterdekoration mod blågrøn baggrund. Indvendig med sideskuffe med låg. Bærehåndtag på siderne. Smedejernsbeslag.
Længde 108 cm, bredde 57 cm, højde 44 cm.

Slitage, mindre skader og reparation. Revne i låg.

Nøgler mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Nøgler mangler.

Antal besøg: 2.035