SAUCESKÅL/CREMESKÅL, sølv, Gustaf Möllenborg, 1848, 448,1 gram.

483961. SAUCESKÅL/CREMESKÅL, sølv, Gustaf Möllenborg, 1848, 448,1 gram.

Højde 9 cm Fadets diameter 18,5 cm Skålens diameter 15 cm Forgyldt indvendigt Stemplet S4 S:t Erik kattfot GM Stemplet på skål og fad.

Brugsslitage Lille bule på kanten af skålen.

Få foretaget en gratis vurdering!

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besøg: 1.037